Bu bir Fatih Terim yazısıdır..

Yayınlandı: Mayıs 16, 2011 Uğur Türker tarafından Değerlendirmeler, uğur türker içinde

Geçmişe bakmak ile orada kalmak arasındaki en ince çizgidir aslında Fatih Hoca tüm Türkiye , özellikle Galatasaray için..

Hikayesi meşhur Lucescu öyküsüdür aslında..

Tam 11 sene önce Parken’de gerçekten oynanıp oynanmadığına halen bile inanamadığımız maç ile onun herhangi bir Milli maç önü kime olduğu anlaşılamayan sözleri arasında sıkışmışlıktır aslında Fatih Hoca.. Gidip gidip gelen Demirel ile sadece gelmek için uğraşan Baykal arasındaki merak ile hırsın karışımıdır aslında Fatih Hoca .. İşte o yüzden futbolumuzda ne zaman bir gölge olsa  ilk onun ” kimilerine göre kör ” ışığı olur aradığımız.. Fatih Terim’i aslında en iyi şu sözler anlatır.. Geçtiğimiz günlerde Metin Akpınar söyleşisine gitmiştim.. Akpınar büyük tiyatrocu Haldun Taner için ” Türk tiyatrosu ne zaman tık nefes olsa, Haldun Taner oksijen maskesi gibi yetişmiştir.” dedi. İşte Fatih Hoca da Türk futbolunun her hastalığına doktorluk yaptı.. Bakalım Fatih Terim ciddi kalp spazmı geçiren Galatasarayı iyi edebilecek mi ?

Biz değerlerimizi korumayı bilmeyiz.. Mourinho basına her istediğini söyler; fanı oluruz,özel adam ilan ederiz.. Bizimkiler ağzını açsa hemen ünlem koyarız yazının sonuna… Kendimiz bizi yarı final oynatır beğenmeyiz, başkası bizi bizlikten alır alkışlarız .. Kendi yazılarımı okuyunca bende o bizdenmişim, özür dilerim…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s