Sanki…

Yayınlandı: Haziran 4, 2011 Uğur Türker tarafından Değerlendirmeler, Maç Yazıları, uğur türker içinde
Etiketler:

Gitmek mi zor kalmak mı zor ?

Guus Hiddink’in neden takımı 10 gün önceden kampa aldığı ve sürekli 1 puandan bahsettiği şimdi anlaşıldı. Sahadaki oyun bize gösterdi ki Milli Takım Belçika’yı yenecek halde değil. Maçta patlama yaptığımız ufak dilimleri ayrı tutarsak gerek taktik disiplin gerekse fizikalite açısından bizden öndeler. Hiddink ise geldiğinden beri aldığı milyon euroların bir çoğunu bu maçta haketmiş oldu. Maç önü stretejisini kötü kurduğunu söylenemese de penaltıya kadar oyuncu değişikliği yapmadan maçı izlemesinin nedenini anlaşılabilir değil. Hele ki kenarda Mehmet Ekici’nin varlığından son 15 dakika haberim olunca. Mehmet son Avusturya maçında göstermediklerini bu maçta kısacık 15 dakikaya sığdırdı. En az Nuri kadar potansiyelli bir oyuncu.

Alınan 1 puanın ne anlama geldiğini Kasım ayında konuşmak daha akılcı olur. Ama gerçekçi olmakta da yarar var ; Nuri ve Hamit bu takıma katılsa dahi bizim oyun felsefemizi ciddi anlamda geliştirmemiz gerekli. Malum değişikliklerin ise kim tarafından yapılabileceği ise soru işareti. Guus Hiddink ben bu satırları yazarken Milli Takımdan ayrıldığını açıklamış olabilir. Tekrar ediyorum; yeni hoca kriterimiz Ardasızlık olmalı..

Reklamlar
yorum
  1. Volkan dedi ki:

    Diğer bir kriterimiz de ırkçılık olmalı! Türk hoca çalıştırsın şu milli takımı…

  2. Uğur Türker dedi ki:

    ona ırkçılık değilde birbirini daha iyi tanıyan kişilerin birbiri ile çalışması gerekliliği desek ? çok mu futbolca olur..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s