Federasyon’un vereceği karar..

Yayınlandı: Temmuz 12, 2011 Uğur Türker tarafından uğur türker içinde

Şike soruşturması başlayalı 9 gün oldu ama savcılık hala iddianameyi mahkemeye sunmadı. Dün yapılan 2. dalga gözaltılardan sonra başka operasyonla rda bekleniyor. Bu durumdan hem ayrı hemde paralel yürüyen bir de Federasyon – UEFA ilişkisi var. 15 Temmuz’a kadar Avrupa Kupaları katılımcıları son haliyle bildirilmeleri gerekiyor. Federasyon yönetimi ise tam anlamıyla sıkışmış durumda ; savcı Berk ile görüşmelerinden umduklarını bulamadıkları belli ve kesin kanıtları görmeden karar vermek istemiyorlar. Üstüne Fenerbahçe ve kamuoyu da baskı kurunca çıkacak sonuca göre ki Sn Aydınlar dün akşam bunu söyledi, Avrupa Kupaları katılımcıları değişmeyecek gibi. 15 Temmuz’a kadar yeni bir durum ortaya çıkarsa her şey değişebilir.

Peki Federasyon’un verdiği karar neleri etkileyecek ?

Herkesin bildiği üzere UEFA’nın ” şikeye 0 müsamaha ” anlayışı var ortada. Onlar bu işlere az bile karışan kulüpleri tamamen temizlendikleri anlaşılana kadar kupalarında istemiyorlar. Temmuz 15’ten sonra değişiklik hakkı sadece UEFA’da var, yani deliller ortaya çıkar ve bahsi geçen şahısların suçlu oldukları ortaya çıkar ise UEFA Türk katılımcıları tamamen veya kısmen kupalardan men edebilir. Ek bilgi olsun diye söylüyorum. Şike olaylarına karışan kulüplerin gerekli cezası almaadığına kanaat getirirse yani sümenaltı durumu gözlerse Tüm Federasyon Etkinliklerini kısıtlayabilir. Milli Takım kupalardan ihraç edilebilir. Bu arada Belçika’nın Genk takımı UEFA’ya Türk takımlarının men edilip kendilerinin Şampiyonlar Ligi’ne alınması için başvurmuş bile.

Tarihimizin en önemli kararını alma aşamasında.

Uzatmadan söylüyorum. Tüm iddialar yargı önünde, şu an Mahkemelere güvenmekten başka bir şey yapma şansımız yok. Tek dileğimiz beraat yada ceza kararlarıyla Türk Futbolunun temizlenmesi. Oyuncuların emeklerini koydukları, bizlerin izleyip birşeyler karalama çabasına girdiğimiz bu ligin bir kaç kişi tarafından belirlendiğini düşünmek yeterince midemi bulandırıyor. Tek isteğim artık Temiz bir Ligimiz olsun.

Federasyon ise tarihinin en önemli kararını verecek. Cuma 17:00’a kadar 3 koca gün var. Eğer Savcılık iddianemeyi hazırlarsa Federasyon en doğru kararı alabilir. Aksi halde ise çıkacak karar bizi geri dönülemez noktalara iletebilir. Temennim bir an evvel yargılanmaya geçilip suçlu ve suçsuzların belirlenmesi. Geçikmiş adalet, adalet değildir.

Reklamlar
yorum
  1. kemaLL dedi ki:

    kombine alayım mı diye düşünüyodum bugünlerde ama sağolsunlar Türkiyede futbol izletmez hale getirdiler insanları. bundan sonra süper ligde hiç bi maçı izlememeye karar verdim, adanaspor maçlarını izlerim sonra da tottenham’ı takip ederim ben. iki kuruşluk zevkimiz vardı sağolsunlar onu da çok gördüler !!

  2. Uğur Türker dedi ki:

    ben de işi avrupadan futbol ve basketbola döndürsem mi diye düşünüyorum. şu delilleri bir görelim son bir yazı yazıcam ama çok ağır olacak. yeter artık.. eğer bu şike soruşturmasında suçlular var ise bu kişilerin kluplerdeki diğer faaliyetleri de araştırılmalı. Fİnansal olarak da yolsuzluk yapmış olabilirler..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s